Otázky a odpovědi

Otázky pro kupující

1. Jak mohu jako kupující začít využívat sTrh.cz?

Začít využívat sTrh.cz můžete přímo krokem - Zadat poptávku ZDARMA. Součástí procesu zadání poptávky je i registrace vašich základních kontaktních údajů, ke kterým si zvolíte heslo, které slouží pro přihlášení do sTrh.cz. Přihlášení uživatelé mohou na sTrh.cz využívat poptávkový přehled, který slouží pro správu zadaných poptávek a vyhodnocení obdržených nabídek.

2. Jak mohu zadat poptávku na sTrh.cz?

Poptávku na sTrh.cz můžete zadat ZDARMA pomocí průvodce zadáním poptávky. Pomocí přehledného průvodce zadáte poptávku a uložíte ji na sTrh.cz ke zpracování stavebními dodavateli.

3. Je pro zadání poptávky na sTrh.cz nutná registrace?

Registrace je pro zadání poptávky nutná. Během registrace uživatel zadá svoje základní kontaktní údaje a heslo pro přihlášení do sTrh.cz, kde po přihlášení může využívat poptávkový přehled a spravovat obdržené nabídky na své zadané poptávky.

4. Je zadání poptávky na sTrh.cz zpoplatněno?

Uživatelé mohou na sTrh.cz zpracovávat ZDARMA neomezené množství nabídek pro neomezené množství stavebních oborů.

Otázky pro stavební dodavatele

1. Jak mohu jako stavební dodavatel začít využívat sTrh.cz?

Pro využivání sTrh.cz je nutné provést jednoduchou a přehlednou registraci vaší živnosti nebo společnosti. Při registraci si zvolité stavební obory, pro které chcete zpracovávat nabídky a dále jednotlivé kraje České republiky, tedy oblasti, ve kterých jste schopní poskytovat své služby. Registrací se zároveň přihlásíte i k odběru poptávek pro Vámi zadané stavební obory a oblasti působení. Poptávky Vám budou automaticky zasílány emailem ke zpracování.

2. Jak se mohu přihlásit k odběru poptávek na sTrh.cz?

Odběr poptávek si zajístíte provedením registrace na sTrh.cz.

3. Je odebírané množství poptávek nějak omezeno?

Odběr poptávek není nijak omezen, můžete odebírat nemomezený počet poptávek.

4. Je odebírání poptávek zpoplatněno?

Odběr poptávek je na sTrh.cz ZDARMA.

5. Posílá sTrh.cz poptávky stavebním dodavatelům, nebo si je musí dodavatelé vyhledávat na sTrh.cz?

Poptávky zasílá sTrh.cz zaregistrovaným dodavatelům na kontaktní email, podle stavebních oborů a lokalit působnosti, které si dodavatelé zvolili při registraci.

6. V kolika stavebních oborech se mohu jako stavební dodavatel registrovat?

Stavební dodavatelé se mohou registrovat v neomezeném počtu stavebních oborů.

7. Je nutná registrace pro zadání cenové nabídky na sTrh.cz?

Cenové nabídky mohou zadávat na sTrh.cz pouze stavební dodavatelé, kteří provedli registraci. Registrací získají přístup do nabídkového systému sTrh.cz, kde mají možnost sledovat stav nabídkového řízení.

8. Je registrace a zadání cenové nabídky na sTrh.cz zpoplatněno?

Registrace stavebních dodavatelů je na sTrh.cz ZDARMA. Stavební dodavatelé mohou na sTrh.cz zpracovávat ZDARMA neomezené množství cenových nabídek na neomezené množství poptávek.

9. Je něco zpoplatněno pro stavební dodavatele?

Smluvní vztah pro úhradu poplatku vůči sTrh.cz vzniká pouze pro vítězného dodavatele, kterého si kupující vybere jako vítězného dodavatele pro svou poptávku. Vítězný dodavatel uhradí sTrh.cz poplatek ve výši 3% z celkové ceny nabídky. Ostatní dodavatelé, kteří se svými nabídkami neuspěli, žádný poplatek neplatí.